Tehnoülevaatus

VTA Tehnika AS teostab rasketranspordi tehnilist ülevaatust koostöös Lasnamäe- piirkonna ülevaatuspunktidest koostööpartneritega. Murevaba ülevaatuse läbimiseks omab meie töökoda AHS Varioflex pidurite rullstendi (smalaadne, millist kasutatakse ülevaatuse punktides piduritesti teostamiseks), lisaks on mee töökojas ka sillaloksutaja, mille abil saab tuvastada võimalikud veermiku puudused. Texa ja JalTest seadmetega suudame kontrollida elektroonilise poole ja pidurisüsteemi kontuuride töö elektroonikaosa korrasolekut.

Sõidukiomaniku mureks jääb tuua auto/buss/haagis meie töökotta- kõige edasisega tegelevad edasi juba meie spetsialistid. Meie kaudu saab teostada ülevaatust järgmistele sõidukikategooriatele:

Sõiduki nimetus Kategooria
Sõiduautod (kuni 9 kohta) M1
Väikebussid (üle 9 kohta), täismass kuni 5,0T M2
Bussid, täismass üle 5,0T M3
Veoautod täismassiga kuni 3,5T N1
Veo- ja vedukautod täismassiga 3,5 - 12,0T N2
Veo- ja vedukauto üle 12,0T N3
Haagised täismassiga 0,75 - 3,5T O2
Haagised täismassiga 3,5 - 10,0T O3
Haagised täismassiga üle 10,0T O4

Lisaks ülaltoodud kategooriatele lisana, kui võimalik:

Info, märkus
Rahvusvaheline ülevaatus
S- ülevaatus EURO3, EURO4, EURO5
ADR- ülevaatus
Meerikute kontrollülevaatud (lisandub alates 2014)
ATP/FRC ülevaatus

 

Sõiduki registreerimistunnistuse lahtrisse "järgmine ülevaatus" on kantud aasta & kuu milleni olemasolev ülevaatus kehtib. Pärast antud kuu möödumist ei tohi sõidukit kasutada. Eraldi käsitletakse eriliigilisi sõidukeid. Kui M1 või N1 kategooria sõiduki eriliigilise ülevaatuse aeg saabub varem kui enne eriliigilise ülevaatuse teostamist määratud korralise ülevaatuse aeg, siis on korralise ülevaatuse aeg sama kui eriliigilise ülevaatuse aeg.

Viimane number Ülevaatuse kuu
1 Märts
2 Aprill
3 Mai
4 Juuni
5 Juuli
6 August
7 September
8 Oktoober
9 November
0 Detsember

Soovitame oma klientidele tuua sõiduk ülevaatuse eelsesse kontrolli 30-45p enne ülevaatuse kuu saabumist (sõltuvalt sõiduki seisukorrast). Seda seetõttu et paljudel juhtudel oleme tuvastanud sõlmi ja detaile mis vajavad vahetamist, kuid Eesti vasuoasladudes puuduvad vajalikud detailid mis võib pikendada sõiduki remondiaega!

 

                                      

.