VTA Tehnika AS

VTA Tehnika AS on asutatud 1996 aastal. Tegeleme PALFINGER tõsteseadmete ja THERMO KING temperatuurikäsitluse seadmete müügi, hoolduse ja remondiga. Oleme osa VTA Tekniikka OY´st, kes on üks juhtivaid oma ala ettevõtteid Soomes.

Meie emaettevõte Soomes - VTA Tekniikka OY

Oleme Eestis sertifitseeritud PALFINGER kontserni tõsteseadmete ainuesindaja Eestis. PALFINGER on juhtiv oma ala ettevõte maailmas. Lisainfot saab lingilt PALFINGER.COM.

Oleme Eestis sertifitseeritud THERMO KING kontserni külmikseadmete ainuesindaja Eestis. THERMO KING on juhtiv oma ala ettevõte maailmas. Lisainfot saab lingilt THERMO KING.EU.

VTA Tehnika AS töökoda

VTA Tehnika AS käsutuses on hea planeeringuga töökoja ruumid pindalaga ca 2400 m². Töökojal on kokku 15 sissesõidu ust, millest kolm on tervet hoonet läbivad ehk läbisõidetavad. Üks läbisõidetav osa on varustatud spetsiaalkanaliga, mis on varustatud piduri- ja sillastendi ning tõstetungraudadega. Kasutada on ka 3 tõstetelfrit pealisehitus- ja paigaldustöödeks. Olemas on autode ja haagiste pesula. Meie juures saab teostada ka sõidu- ja pakiautode remonti ning hooldust. Samuti sõiduautode, pakiautode, veokite, busside ja haagiste rehvitöid.
Klientide kasutada on ooteruum koos TV ja tasuta WiFiga. Omame üle 5000 m² kinnist parkimisplatsi klientide masinatele.
Meie töökoda asub Tallinnas Lasnamäe linnaosas, Tala tänaval, kuhu on transpordivahenditega kerge ligipääs kõigilt peamagistraalidelt.

VTA Tekniikka OY / VTA Tehnika AS ajalugu

1959 aastal alustas Soomes tegevust firma V.Tunturi Autoliike OY, mille asutaja oli Veikko Tunturi. Algusest peale tegeleti autode ja veokite ümberehitustöödega, haagiste ehitamise ja hoolduse ning remondiga. Algusest peale tegutseti Vantaa lähedal Vaaralas, tegevus jätkub samas kohas tänase päevani. Tegevusruume on laiendatud kolmel korral ning tänapäeval on kasutuses ligikaudu 4000 m² kontori- ja töökojapinda.
 
1980 aastate alguses töötas VTA esimesena välja lisasildade paigaldamise ja projekteerimise tehnoloogia veoautodele. Maanteetranspordi nõuete muutumisest tulenevalt, hakati Soome teedel lubama suurema täismassiga autoronge. Viimane omakorda tingis vajaduse lisasildade paigaldamise järele. Seejärel töötas välja oma lisasilla konstruktsiooni, mille paigaldamine on jätkunud tänapäevalgi. Lisasildu paigaldatakse lisaks Soome turule ka Rootsi, Norrasse, Eestisse ja Sveitsi.
 
1986 aastal ostis Motoral kontsern kogu firma koos tööliste ja tegevuskohaga. Konserni kuulumisest tulenevalt laiendati tegevust maaletoodavate toodete osas, lisaks 1990 aastate esimesel poolel töötati välja kogu Soomet kattev teenindusvõrk esindatavatele brändidele PALFINGER ja THERMO KING. Muutus ka firma nimi, milleks sai VTA Tekniikka OY.

1989 aastal osteti Tampere linnas tegutsev ettevõte Aarno Järvinen OY. Läbi ettevõtte ostmise tagati tugevam turupositsioon eripealisehituse ja PALFINGER metsa- ning erikraanade turusegmendis.

1991 aastal saadi THERMO KING toodete ainuesindajaks Soome turul. Hakati koolitama personali ja ka koostööpartnereid antud toodete paigalduse-, hoolduse- ja remondi osas. Tänapäeval omatakse üle 65% turuosa mainitud toodete segmendis.

1993 aastal saadi PALFINGER kontserni toodete ainuesindajaks Soome turul. Tänapäeval omatakse juhtivat turupositsiooni tõsteseadmete paigalduse- ja müügiettevõtete seas.

1996 aastal asutati VTA Tehnika AS ja alustati tegevust Eestis, Tallinnas. Samades, laiendatud töökoja- ja kontoriruumides jätkatakse tegevust tänapäevalgi.

2008 aastal osteti Truckservice OÜ, läbi mille laiendati pakutavat üldteenuste valikut rasketranspordi hoolduses ja remondis bussidele, haagistele ja veokitele.

2013 aastal ühendati Eestis olevad ettevõtted Truckservice OÜ ja VTA Tehnika AS. Läbi ühinemise paranes pakutavate teenuste kvaliteet ja ka klienditeenindus.

2015 aastal sertifitseeriti töökoda, töötajad ja protsessid THERMO KING diileri standarditele vastavaks. Omandasime kõrgeima THERMO KING SertiTech diileri vastavussertifikaadi hooldusele, remondile, garantiikäsitlusele ja müügile.

2018 aastal avas VTA Tekniikka OY uue moodsa müügi- ja teeninduspunkti Soomes, Tampere lähistel Pirkkalas. Vaata THERMO KING videot VTA Tekniikka OY, Pirkkala. Vaata PALFINGER videot VTA Tekniikka OY, Pirkkala.